BAZA WIEDZY (FAQ)

Baza wiedzy jest kolekcją odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (FAQ) oraz artykuły techniczne. Znajdziesz tutaj rozwiązania możliwych problemów jakie mogą wystąpić korzystając z serwisu PolskaTV. Zanim zrobisz ZGŁOSZENIE SERWISOWE zawsze sprawdź czy czasem rozwiązanie Twojego problemu nie znajduje się w tej bazie danych.


 Dlaczego połączenie WiFi nie jest zalecane przy odbiorze PolskaTV ???

Rozwiązanie

Połączenia WiFi są podatne na zakłócenia, cechuje je także niższa wydajność, często idąca w parze z ograniczoną przepustowością.

Im bliżej routera się znajdujemy, tym przepustowość większa. Teoretycznie. Wszelkie „przeszkody” wokoło zmniejszają wydajność połączenia…

Na przykład: sygnały innych sieci, w tym sieci komórkowych, włączona mikrofalówka lub kompresor w lodówce, ściany, przedmioty, itd.

Teoretycznie, aby osiągnąć maksymalną przepustowość, nie wystarczyłoby nawet umiejscowić dekodera tuż obok routera.

Gdyby udało się nam wyeliminować wszystkie „przeszkadzajki”, osiągnęlibyśmy stan zbliżony do idealnego środowiska dla pełnej przepustowości sieci WiFi.

Ale to oczywiście jest niewykonalne. Najlepszym rozwiązaniem jest korzystanie z kabla Ethernet LAN i ustanowienie połączenia „na sztywno”.  To gwarantuje pełne pasmo internetowe.

Na odległość nie jesteśmy w stanie sprawdzić wydajności Twojej sieci WiFi dlatego jedyne rozwiązanie to kabel LAN.

Dzięki temu możemy wyeliminować słabe ogniwo jakim jest siec WiFi i wtedy możemy ocenić czy to daje jakiś efekt, czy odbiór jest poprawiony.

 

 

linki:

 

https://www.cnet.com/news/diagnosing-and-addressing-wi-fi-signal-quality-problems/

 

https://www.lifewire.com/why-do-wifi-connection-speeds-keep-changing-818295

 

 

 

 

 

Szczegóły artykułu

Identyfikator artykułu: 50

Kategoria: Knowledgebase